Kobbie Mainoo приветства „невероятното“ усещане да вкара първия си професионален гол на „Олд Трафорд“... но младият младеж на Ман Юнайтед съжалява за „раздаването“ на победата с късна дузпа на Ливърпул
Daily Mail | 2024-04-07 | 01:51:37

За Mainoo това бяха трите точки, измъкнати за отбора на Erik ten Hag.

„Остави ни разочаровани. Работихме здраво, за да влезем в мача след тежко първо полувреме“, каза той пред BBC. „Раздадохме го, в крайна сметка искахме трите точки и това е голям мач за нас в края на сезона.

Коби Майну (в средата) вкара грандиозен гол за изстреля Ман Юнайтед напред срещу Ливърпул

Това беше първият професионален гол на 18-годишния играч на Олд Трафорд - и беше отбелязан в някакъв стил

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Трудно е да не вземеш три точки.“

Прибързаното предизвикателство на Арън Уан-Бисака срещу резервата Харви Елиът даде шанса на Салах, който имаше спокойна игра по неговите стандарти, да изравни от място.

„Отново наказанията ни струват“, каза Майну, „но трябва да продължим да работим, за да изгладим тези детайли, които продължават да ни струват, и продължаваме да се опитваме да получим По-добре.'

Mainoo и неговите съотборници претърпяха кошмарно първо полувреме, когато не успяха да отправят нито един удар към вратата, докато Ливърпул напълно ги доминираше, особено в средата на линията .

Луис Диас изстреля Ливърпул напред с акробатично усилие след повреда на Юнайтед на стандарт и голямото разочарование за гостите беше, че не можаха да надградят това е повече от преднината им от 1-0 на полувремето.

Попитан какво се обърка при гола на Диас, който го видя да се отлепи от Майноо и в пространството, полузащитникът на Юнайтед добави: „С този гол трябваше да ще обединява два пъти Върджил ван Дайк с Расмус Хойлунд и ще напусне Луис Диас.

„Трябва да го изчистим и това беше погрешна комуникация и подробностите ни струваха.“

Mainoo беше разочарован, че не се оказа победител, тъй като Юнайтед го „раздаде“

Прибързано предизвикателство създаде дузпа за гол на Мохамед Салах, спасявайки късна точка на Ливърпул

В разговора с екипа на Ерик тен Хаг на полувремето той каза: „Той каза да се върнем в играта, имаше някои положителни неща, но изоставахме в този тип мачове ще бъде трудно да се вземе.

„Винаги трябва да намериш нещо срещу тези отбори, това беше толкова голяма игра.“

Равенството оставя Манчестър Юнайтед на 11 точки изоставане от Астън Вила и Тотнъм, а футболът в Шампионска лига е перспектива, която продължава да избледнява бързо, дори с първите пет места, които се очаква да спечелят влизане.

Mainoo обаче все още не се отказва.

„Имам предвид там предстоят много важни мачове за нас“, каза той. „Трябва да направим всичко възможно и да се обединим като група.“